W dniu 28 października 2022r. na cmentarzu przy ul. Peowiaków w Zamościu Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Zamościu po raz kolejny porządkował groby które zostały objęte patronatem zarządu.

Wyczyszczono i uporządkowano 5 grobów Funkcjonariuszy Policji Państwowej Powiatu Zamojskiego którzy zostali zamordowani w Posterunku Policji w Gminie Zamość w miejscowości Wysokie podczas obrony ojczyzny. Na cmentarzu parafialnym w Zamościu znajdują się groby funkcjonariuszy Policji Państwowej. Policjanci ci zmarli w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Niektórzy, wypełniając do końca rotę ślubowania, zginęli z rąk bolszewików w 1920 roku w czasie ewakuacji posterunku. Niektórzy zostali zabici przez bandytów.
Tuż przed Świętem Zmarłych ich mogiłami zaopiekowali się policjanci z Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów zamojskiej komendy. Uporządkowanie grobów to gest współczesnych policjantów upamiętniający starszych kolegów i oddanie czci ich pamięci.
W pracy brali udział wiceprzewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Zamościu asp.szt. Radosław Roczkowski, asp. Tomasz Gliwiński oraz Przewodniczący podinsp. w st. spocz. Andrzej Michalski.
Policjanci oddali im hołd zapalając znicze i przystrajając mogiły biało-czerwonymi wstęgami.