W minioną sobotę w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się zabawa choinkowa z udziałem dzieci pracowników cywilnych i funkcjonariuszy Policji. Zabawę zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie wspólnie z Zarządem Terenowym ZZPP KWP w Lublinie.

Na dzieci, których było prawie 200 czekało wiele atrakcji. Na początek zabawę taneczną poprowadził DJ Wodzirej Bartosz Król – animator zabaw z dziećmi. Wspólnie z najmłodszymi bawiły się policyjne maskotki: inspektor Franek z KWP w Lublinie i sierżant Poli z KMP w Lublinie.

Sami policjanci również przygotowali wiele atrakcji. Policyjni kontrterroryści zaprezentowali swoje wyposażenie i uzbrojenie oraz zaprezentowali robota zdalnie sterowanego do rozbrajania ładunków wybuchowych. Z kolei instruktor Wydziału Kadr i Szkolenia zaprezentował codzienne wyposażenie policjanta do służby oraz pokaz umiejętności obrony przed napaścią. Atrakcją, która cieszyła się dużą popularnością były gogle Oculus Qest 2 służące do oglądania materiałów przygotowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości. Również dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pies służbowy wraz z przewodnikiem. Podczas spotkania przedstawiciele PCK zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł sam poćwiczyć pod okiem ratowników na przygotowanych fantomach. Natomiast harcerze zadbali, by każda uśmiechnięta buzia była pięknie wymalowana.

O dzieciach nie zapomniał też Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci paczkami pełnymi słodyczy i pozował do wspólnych zdjęć. Podczas zabawy była prowadzona loteria fantowa w której dzieci otrzymywały atrakcyjne upominki.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinsp. Artura Bieleckiego i jego Zastępców insp. Jerzego Czebreszuka, podinsp. Olgierda Oleksiaka i Pana Włodzimierza Pietronia, Kapelana Lubelskiej Policji ks. Bogdana Zagórskiego, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi insp. w st. spocz. dr Tomasza Szankina oraz firmy Lemonex bez udziału których to wspaniałe spotkanie nie odbyłoby się.
autor:młodszy aspirant Kamil Karbowniczek