W dniach 15-18.03.2022 r. w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej im. podkom. Andzreja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W tym roku jest również wyrazem wsparcia i solidarności z Ukrainą. W imprezie, która rozgrywana była na obiektach sportowych stolicy, brało udział 42 zespoły, w tym siedem kobiecych. Turniej otworzył na hali OSiR dzielnicy Warszawa Wola Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Turniej im. podkom. Andrzeja Struja przez lata stał się jedną z największych imprez sportowych służb mundurowych w Europie. W ubiegłym roku z powodu pandemii nie udało się go rozegrać, ale w tym udało się pokonać przeciwności. To ważne, bo ten Turniej to ważne wydarzenie dla policyjnego środowiska, które popularyzuje sport oraz integruje formację środowisk mundurowych w Polsce i za granicą.

Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i oczywiście jak co roku w turnieju uczestniczyła też drużyna ZT NSZZ P KPP Świdnik.

Wielkie podziękowania dla firmy ,,Adampol Piekarnia Roman Joć”, która dofinansowała występ drużyny związkowców ze Świdnika