W 103. rocznicę powołania Policji Państwowej na dziedzińcu Zamku Lubelskiego odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników w imieniu kadry kierowniczej złożył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Za służbę pełnioną na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Główne uroczystości odbyły się na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Obchody rozpoczęły się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji przez dowódcę uroczystości. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor  Jarosław Szymczyk. Wojewódzkie obchody Święta Policji zaszczycili swoją obecnością m.in: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Pan Artur Soboń, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Lubelski Pan Bolesław Gzik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Zbigniew Wojciechowski, Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, pozostali przedstawiciele władz rządowych i samorządowych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa państwa oraz dowódcy służb mundurowych. Lubelski garnizon Policji reprezentowała kadra kierownicza na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie, przedstawiciele związków zawodowych, rodziny policjantów poległych w służbie i policyjni emeryci.
Przybyłych gości powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Szef lubelskiego garnizonu odnosząc się do obchodów 103 rocznicy powołania Policji Państwowej, podziękował funkcjonariuszom za odpowiedzialną i profesjonalną służbę. „…Jest to dla mnie wyróżnienie, że mogę stać na czele garnizonu, w którym służą funkcjonariusze gotowi do poświęceń. Doceniam odwagę, którą wykazujecie mimo świadomości licznych zagrożeń. Swoją postawą udowadniacie, że nasz zawód wymaga oddania drugiemu człowiekowi, niezłomnego charakteru i olbrzymiej wrażliwości na krzywdę ludzką…”  

Słowa podziękowań Pan Generał skierował też za wsparcie udzielone przez Komendanta Głównego Policji i jego zastępców, w celu wzmocnienia bezpieczeństwa na wschodniej granicy naszego państwa. Z kolei przedstawicielom władz rządowych i samorządowych podziękował za współpracę i nieocenioną pomoc, szczególnie w zakresie odtwarzania posterunków i komisariatów Policji.  Awansowanym i wyróżnionym policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie życzył nieustającego szacunku ludzi, o których bezpieczeństwo dbają każdego dnia.
  Po zakończonych uroczystościach na Placu Muzeum Narodowego w Lublinie przygotowano prezentacje stoisk policyjnych.
Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego składa gorące podziękowania za udzieloną pomoc w organizacji Święta Policji w dniu 14 lipca 2022 w Lublinie niżej wymienionym:
Lubelski Węgiel Bogdanka S. A.
Oddział Totalizatora Sportowego w Lublinie
Grupa Azoty Zakładów Azotowych “Puławy” S.A.
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin
PZL Świdnik
Herbapol Lublin S.A.
Selgros Hala Lublin
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku
Spółdzielnia Pszczelarska Apis w Lublinie