Nad jeziorem w Firleju odbyła się inauguracja piątej edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania przeprowadzono z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Edukacja najmłodszych i rodzin to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ważny element w poprawie bezpieczeństwa. Nie zabrakło również apeli o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

Wczoraj, 26 czerwca Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Lubartowie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Firleju, Polskim Czerwonym Krzyżem z oddziałem  w Lubartowie oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Firleju a także Klubem Honorowego Dawcy Krwi Lewart i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  przeprowadzili działania w ramach kampanii edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 

policyjne stoisko

Podczas spotkania nad Jeziorem w Firleju można było porozmawiać z  funkcjonariuszami na temat bezpiecznego spędzania wakacji nad wodą, ale nie tylko. Pod sceną, gdzie trwało przywitanie lata rozstawiony był namiot ze sprzętem policyjnym, radiowozami, wozem strażackim oraz fantomem do udzielania pierwszej pomocy. Policjanci rozmawiali z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa nad wodą, podczas wakacji, na drodze i nie tylko. Dla lepszego utrwalenia zasad bezpieczeństwa rozdawali kamizelki odblaskowe i inne gadżety. Najmłodszym rozdawano kolorowanki.

policyjne stoisko

Akcję przeprowadzono z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Edukacja najmłodszych i rodzin to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ważny element w poprawie bezpieczeństwa. Nie zabrakło również apeli o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

źródło: kwplublin