Ruszyła IX Policyjna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. 28 rowerzystów wyjechało w drogę po mszy świętej odprawionej w archikatedrze lubelskiej. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów, by modlić się za policjantów przed obliczem Czarnej Madonny. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów. Jest objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji.

IX Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę jest kolejnym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Kapelana Lubelskiej Policji – księdza Bogdana Zagórskiego. Grupa 28 osób tworzących IX Pielgrzymkę Rowerową Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę wyruszyła około godziny 11:00 spod Archikatedry Lubelskiej, gdzie odbyła się msza święta, która oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę. Cykliści ulicami miasta ruszyli w eskorcie swoich kolegów z ruchu drogowego. Podczas trwającej cztery dni podróży, rowerzyści pokonają ponad 350 kilometrów. Pielgrzymka Rowerowa Policjantów Lubelszczyzny na Jasną Górę na stałe wpisała się już do ważnych wydarzeń organizowanych przez NSZZ Policjantów.

Pierwszy dzień: trasa 100 km Lublin – Opole Lubelskie – Kamień – Bałtów. Skwar 35 stopni asfalt 56 stopni. Utrudzeni ale szczęśliwi wszyscy dojechali do Bałtowa gdzie dzięki gościnności p. dyrektor szkoły podstawowej w Bałtowie mieliśmy nocleg.

Dzień drugi. Bałtów – Ostrowiec Św. – Św. Krzyż – Daleszyce. Odcinek 78 km. Jeszcze cieplej jak dzień wcześniej i rozpoczęły się górki świętokrzyskie. Po mszy  św. w koście w Bałtowie którą odprawił kapelan ks. Bogdan ruszyliśmy w dalszą trasę.

Po przejechaniu kilku kilometrów w wyniku zbiegu kilku okoliczności nieszczęśliwie upadł jeden z uczestników pielgrzymki. Diagnoza postawiona w SOR szpitala w Ostrowie Św. złamanie kręgu szyjnego z przemieszczeniem i konieczność przeprowadzenia operacji. Tego samego dnia w wyniku grypy odpadł jeszcze jeden uczestnik. Do Doleszyc gdzie dzięki Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury mieliśmy zapewniony nocleg dojechało 26 pielgrzymów. Morale całej grypy w związku z incydentem Mirka spadło. Mamy nadzieję że ilość pecha została wyczerpana. Mądrość dla rowerzystów jedziemy zawsz w kasku…