W dniach 13-15 września 2023 roku w Lidzbarku Warmińskim funkcjonariusze ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego jako reprezentacja KWP w Lublinie w kat. 40+  brali udział w „VIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji” pod Patronatem Honorowym Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, Warmińsko – Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Reprezentacja KWP w Lublinie po bardzo dobrej grze i po przegranym zaledwie jednym meczu zajęła zaszczytne III miejsce.        W rozgrywkach grupowych reprezentacja KWP Lublin rozegrała 5 spotkań, spośród których wygrała z KMP Olsztyn 2:0, KWP Białystok 2:0, Akademią Policyjną ze Szczytna 4:1, Jednostką Komandosów z Lublińca 2:0 oraz zremisowała z KWP Olsztyn 1:1.W półfinale po zaciętym meczu KWP Lublin poniosło porażkę z KWP Białystok 2:3.W ostatnim meczu o 3 miejsce w turnieju nasza reprezentacja wygrała z Akademią Policyjną ze Szczytna 5:0.

        Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Matusiak z KMP w Lublinie. Wartym odnotowania jest fakt, iż najstarszym zawodnikiem turnieju był Piotr Guz z KWP w Lublinie, który zdobył w rozgrywkach 4 bramki.
       
        Dziękujemy Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie za umożliwienie udziału w turnieju a organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.