
W dniach 16–17 maja 2026 roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność współorganizować,
wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. lubelskiego oraz Kołem Wędkarskim
Relaks–Wiarus Zamość, II Edycję Zawodów Wędkarskich Służb Mundurowych metodą
feederową.

W zawodach udział wzięło 15 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali
sędziowie z Koła Wędkarskiego Relaks–Wiarus – kol. Andrzej Stasiuk oraz kol. Ryszard
Bednarczuk.Zawody zgromadziły wielu pasjonatów wędkarstwa, sportowej rywalizacji i dobrej
atmosfery. Był to czas pełen emocji, zaangażowania oraz niezapomnianych chwil
spędzonych nad wodą. Po pierwszym dniu zmagań uczestnicy spotkali się na wspólnym
grillu, który odbył się w zaprzyjaźnionym ośrodku ATIS Pokoje Gościnne, gdzie przyjezdni
goście mogli również skorzystać z noclegów.

Rywalizacja przebiegała w duchu sportowej walki i koleżeńskiej atmosfery. Uczestnicy
wykazali się nie tylko umiejętnościami i doświadczeniem, ale także wzajemnym
szacunkiem i doskonałym humorem, dzięki czemu wydarzenie na długo pozostanie w
pamięci wszystkich obecnych. Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwali
Wiceprzewodniczący Związku z Lublina – kol. Michał Sawicki i kol. Piotr Wiszniewski oraz z
Zamościa – kol. Andrzej Michalski.Ryby, jak to ryby, brały raz lepiej, raz gorzej, jednak mimo zmiennych warunków wszystkim dopisywały świetne nastroje aż do zakończenia zawodów.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – OPP KWP Lublin 2 – 29 480 pkt
II miejsce – ZT NSZZ Policjantów KMP Zamość – 25 240 pkt
III miejsce – OPP KWP Lublin 1 – 18 500 pkt

Podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród gościliśmy Zastępcę Komendanta
Miejskiego Policji w Zamościu, nadkom. Marcina Muzykę. Po zakończeniu ceremonii
uczestnicy podziękowali organizatorom za profesjonalne przygotowanie zawodów oraz
możliwość sportowej rywalizacji w wyjątkowej atmosferze.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Dziękujemy za każde dobre słowo, uśmiech i wspólnie spędzony czas.



