Wygraliśmy Turniej Straży Granicznej

       Wygraliśmy turniej piłkarski w Nadbużańskim Oddziale Straży  Granicznej na obiektach  sportowych Sparta w Rejowcu Fabrycznym został zorganizowany przez Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W turnieju udział wzięli zawodnicy z 12 Placówek SG oraz drużyna ZW NSZZP woj.lubelskiego w składzie: Stanisław Bijak KPP w Kraśniku (kapitan drużyny), Marcin Solis i Paweł  Sak – KPP w Opolu Lubelskim, Michał Skrzypek – KPP w Łęcznej, Marek Pawlak i Krystian Bartoń – KMP w Zamościu, Jakub Frącek, Jakub Machul i Piotr Sasim – KPP w Krasnymstawie, Adam Piskorz – KMP w Chełmie. 

Turniej rozpoczęliśmy od zwycięskiego meczu z funkcjonariuszami Placówki SG w Dołhobyczowie 2 : 0, jednak w kolejnym meczu z Placówką SG w Dołhobrody ponieśliśmy porażkę  0 : 1.  Już wiedzieliśmy, że  nie  będzie  łatwo o kolejne  wygrane  a sam turniej organizacyjnie  i  sportowo stoi na bardzo wysokim poziomie. 

W kolejnych meczach nasi zawodnicy rozgrywali się, widać było  zrozumienie i współpracę oraz wyszkolenie techniczne. Dało to pozytywne dla nas wyniki końcowe  meczów z: Placówką SG w Kryłowie 2:0, z Placówką SG w Zbereżu 4:0, z Placówką SG w Horodle 0:0, z Placówką SG we Włodawie 4:0, w półfinale z Placówka SG w Dorohusku 0:0 w rzutach karnych 5:4. Tu chciałbym zaznaczyć, że nasz  bramkarz z każdym wykonywanym karnym przez zawodników SG był bliżej obrony, piłka minimalnie wpadała do bramki. Ale co nie  udało się w czterech   próbach,  udało się w piątej,  mocną piłkę, zmierzającą w prawy górny  narożnik bramki Piotrek Sasim wybił poza bramkę.  Mając na uwadze, że  nasi zawodnicy strzelali bezbłędnie dzięki  obronie bramkarza trafiliśmy do finału turnieju. W finale mieliśmy dwie bardzo dobrze grające, o  wysokim poziomie sportowym i fair play drużyny,  zwycięską bramkę na 1 do 0 strzeliliśmy niespełna 2 minuty przed końcem meczu. Finał graliśmy z drużyną z  Placówki SG w Janowie Podlaskim. 

Na turniej przygotowaliśmy Puchar dla drużyny Fair Play. W wyniku analizy gry wszystkich  zespołów przez sędziów o organizatorów Puchar Fair Play Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz w  obecności organizatorów oraz Zastępcy NOSG w Chełmie płk. SG Łukasza Ćwika wręczył  kapitanowi drużyny z Placówki SG w Chłopiatynie.

Kolejnym ważnym dla nas wyróżnieniem,  była nagroda organizatorów dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został zawodnik drużyny ZW NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Piotr Sasim. Nie  mogło być inaczej,  skoro w całym turnieju w ośmiu meczach  wpuszcza się tylko  raz piłkę do bronionej bramki oraz z gry strzela się  karnego (Piotr strzelał karnego, którego  sędzia podyktował w trakcie regulaminowego czasu gry w jednym z meczów). Ogromny szacunek dla naszego bramkarza. Nagrodę dla najlepszego bramkarza w imieniu Piotra Sasima odebrał jego kolega z drużyny.  

Puchar za zwycięstwo w turnieju, dla naszej drużyny z rąk organizatorów oraz Zastępcy Komendanta NOSG płk. SG Łukasza Ćwika odebrał kapitan drużyny Stanisław Bijak.  Gratulacje za wygranie turnieju, na moje ręce dla zawodników złożył  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie  insp.  Robert Szewc. 

Ogromne gratulacje dla organizatorów Dariusza Grządkowskiego wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Lecha Skibickiego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Nadbużańskiego Oddziału FSG w Chełmie oraz wszystkich drużyn z Placówek SG za naprawdę wysoki poziom i grę w duchu fair play. Kolejny raz gratuluje organizacji   i świetnych  drużyn. 

Oczywiście spodziewamy się gościć drużynę SG na naszych turniejach.
Pozdrawiam, Artur Garbacz